MOLITVENE SKUPINE

• Pred mašami vodijo molitev rožnega venca in po obhajilu (ko ni petja) molitev v zahvalo.
  • Pol ure pred mašo vodijo molitev za duhovne poklice: v Štivanu ob prvih sredah; v Orehku v četrtek pred prvim petkom; v Slavini v soboto po prvem petku. Po mašah je izpostavitev Najsvetejšega, litanije Srca Jezusovega (v Slavini litanije Matere božje) in blagoslov z Najsvetejšim.
  • V Slavini imajo na prve petke pred mašo molitveno uro k Božjemu usmiljenju. Po maši izpostavitev Najsvetehjšega, litanije Srca Jezusovega in blagoslov z Najsvetejšim.
  • Za 1. adventno nedeljo molitvene skupine poskrbijo za seznam družin, ki bodo sprejele Marijo romarico (Svetogorsko podobo) 'pod streho' v pripravi na božič.
  • Sodelujejo kot skupina pri celodnevnem češčenju, vodenju križevega pota v postu po cerkvah in v naravi (Slavina – Selce);
  • kot molitvena skupina so tudi na seznamu za čiščenje veroučnih učilnic.
  • Sodelujejo s prošnjami ali kako drugače na dekanijskih (župnijskih) romanjih, posebej v postu se udeležijo dekanijskega celonočnega češčenja »24-ur za Gospoda« v Postojni. Udeležijo se drugih skupnih bogoslužij, posebnih molitvenih ur, …
  • V SLAVINI - vsako tretjo soboto v mesecu je po maši pol urno češčenje Najsvetejšega v tišini.