PRIPRAVA na zakramente

TEČAJ PRIPRAVE NA ZAKON v Postojnski dekaniji v letu 2021

povezava INFO PLAKAT

POTEK IN IZVAJALCI
Priprava na zakon je namenjena zaročencem, ki razmišljajo o sklenitvi zakonske zveze z zakramentom svetega zakona.
Dobro se je udeležiti priprave vsaj eno leto pred poroko.
Priprvo sestavlja pet srečanj (v dveh vikendih, pet.-sob. in pet.-sob-ned.) Na srečanjih skupaj razmišljamo o pomenu zakonske obljube.
"Jaz sprejmem .... in obljubim, da te bom ljubil in spoštoval, v sreči in nesreči, v bolezni in zdravju, vse dni svojega življenja."
Pripravo vodijo zakonski pari, ki imajo že več let zakonskih izkušenj, kot tudi posvečeni laiki in duhovniki.
Priprava je namenjen zaročencem, živečim v zunajzakonskem razmerju in civilno poročenim, ki razmišljajo o cerkveni poroki.
Pred obiskom priprave obvestite tudi domačega župnika, da vas podpre z molitvijo in koristinimi informacijami.

NOVO!!!

Priprava na zakon v Ignacijevem domu duhovnosti PO SPLETU od 9. do 11. aprila 2021. Teme priprave so predstavljene skozi pričevanja štiri zakonske pare in zdravnika.

Priprava se začne v petek, od 17.00 do 19.30. Nadaljuje v soboto od 8.30 do 12.30.

Popoldanski program je od 14.15 do 18.30. V nedeljo je program od 8.30 do 14.00.

Odmeve in širši opis priprave najdete tukaj. Pripravo vodi in koordinira p. Ivan Platovnjak DJ.

Prijava je na tej povezavi ali pa na: pripravanazakon@ignacijevdom.si