PRIPRAVA NA ZAKON

Možnost priprave na zakon v Ignacijevem domu duhovnosti v DECEMBRU 2021 – PREKO SPLETA
V Ignacijevem domu duhovnosti bo priprava na zakon preko spleta od 3. do 5. decembra.
Zaročenci se lahko prijavijo preko spleta ali pa na e-naslovu pripravanazakon@ignacijevdom.si.
Več informacij o pripravi je na spletu. Na njem najdete tudi odmeve na pripravo.

Priprava na zakon 2022

Midva v Božjem načrtu 2022

Datumi priprave na zakon:

Prijavite se do pet dni pred začetkom priprave.
Prvi termin: Od 21. - 22. 1. in od 28. - 30. 1. ob 16. uri
Drugi termin: Od 4. - 5. 3. in od 11. - 13. 3. ob 16. uri
Tretji termin: Od 10. - 11. 6. in od 17. - 19. 6. ob 17. uri

V primeru prepovedi zbiranja in združevanja zaradi Covida 19 bodo srečanja zakonske priprave potekala po zoomu, sicer pa bodo v župnijski dvorani v Postojni, na naslovu: Vilharjeva 2, 6230 Postojna.

Info. Župnija Postojna: 05/ 720-46-40; ali GSM: 041 379 468; zupnija.postojna@rkc.si

Kliknite na povezavo do elektronske prijavnice in se prijavite na pripravo za zakon: E-prijavnica za pripravo na zakon 2022

Plakat:

Kliknite na povezavo do plakata: Midva v Božjem načrtu 2022

Priprava na zakon je namenjena zaročencem, ki razmišljajo o sklenitvi zakonske zveze z zakramentom svetega zakona.

Dobro se je udeležiti priprave vsaj eno leto pred poroko.

Priprvo sestavlja pet srečanj (v dveh vikendih, pet.-sob. in pet.-sob-ned.) Na srečanjih skupaj razmišljamo o pomenu zakonske obljube.

"Jaz sprejmem .... in obljubim, da te bom ljubil in spoštoval, v sreči in nesreči, v bolezni in zdravju, vse dni svojega življenja."

Pripravo vodijo zakonski pari, ki imajo že več let zakonskih izkušenj, kot tudi posvečeni laiki in duhovniki.

Priprava je namenjen zaročencem, parom živečim v zunajzakonskem razmerju in civilno poročenim, ki želijo prejeti zakrament zakona in obnoviti pripadnost Kristusu in Cerkvi.

Pred obiskom priprave obvestite tudi domačega župnika, da vas podpre z molitvijo in koristinimi informacijami.