03 - Kaj je tvoja zgodba, Bog?

VSTOPNA MOLITEV

Bog, še vedno se moramo toliko naučiti o tebi, sebi in o svetu. Vem, da tega ne rečem dovolj pogosto, toda hvala ti za vse, kar si storil v mojem življenju do zdaj, in za vse, kar dobim in doživim zaradi tebe. Čeprav se včasih zdi, da si zelo oddaljen, in se sprašujem, zakaj dovoliš, da se dogajajo slabe stvari, sem prepričan, da deluješ na načine, ki jih pogosto ne vidim ali ne razumem. Prosim, pomagaj mi, da se bom bolj zavedal dobrih stvari, ki jih delaš, in tega, kako se ujemam s tvojo neskončno zgodbo tukaj in zdaj. Amen.
(IZBRANI - 3. pogl., str. 19)
POGLED NA ZGODOVINO ODREŠENJA
Pogled na odrešenjsko zgodovino začenja z vprašanji kdo je Bog. Kakšen je Bog? Ali je Bog sploh dober, ko je na svetu toliko trpljenja in zla?
Razmišljali bomo o popolnosti Božjega stvarstva, kako sta greh in zlo vstopila v svet, ter o Božjem načrtu za rešitev (o »zgodbi« odrešenjske zgodovine), ki je osrediščena v osebi in delovanju Kristusa in vzpostavitvi Cerkve.

ZAGRIZI: Zmedena zgodba, (gl. IZBRANI - 3. pogl., str. 19). Kaj je čudno v tej zgodbi?

OGLEJTE si naslednje filme - Filmi govorijo o zgodovini odrešenja od stvarjenja do tebe, ki si tudi vključen v to zgodbo, zato si izbran.
1) Bog me ljubi, kot oče ljubi sina. Spoznajmo kako je Chirs Stefanicki to ugotovil - oglej si video:  03 1 Bog me ljubi kot Oče sina - https://youtu.be/KewaiiI3B2c
2) Bog je dober, zakaj je v svetu zlo, trpljenje in smrt? Kaj o tem meni duhovnik Mike Schmitz? Stvarjenje in zlo: 03 2 Stvarjenje in zlo - https://youtu.be/2NG6HOWmWHQ.
3) Bog je ustvaril človeka po svoji podobi in sličnosti. Kot moža in ženo. Zakaj sta Adam in Eva grešila? Je Bog Oče ali tiran? Lahko Bogu zaupam?:  03 3 Adam in Eva in Stara zaveza - https://youtu.be/qhcxCQ80ONI
Posledice izvirnega greha: ZAMRAČEN UM, OSLABLJENA VOLJA, NEPOPOLNA LJUBEZEN.
Bog se odloči, da bo človeka odrešil, ker človek potrebuje odrešenje in je vreden odrešenja. O tem nam pripoveduje Sveto pismo SZ in NZ.
Kako je Bog rešil človeštvo? Tako, da je sam postal človek, da je postavil kraljestvo na zemlji = Cerkev in da nas je s svojo daritvijo odkupil in nam pokazal vso ljubezen do nas.
Cerkev je Božja in človeška, kaj to pomeni?

RAZMISLI in ODGOVORI: (gl. IZBRANI - 3. pogl., str. 21).
STVARJENJE IN PADEC
1. Sveta Trojica je en Bog v treh osebah: Bog Oče, Bog …………………….. in Bog ………………………………… .
2. Bog je ustvaril človeka po svoji …………………………….. in podobnosti.

JEZUSOVA BOŽJA REŠEVALNA MISIJA
1. Za razliko od Eve, ki ni ubogala Boga, je ………………………………… rekla »DA« Božjemu načrtu. Po svoji pokorščini je postala »nova Eva«.
(v pomoč: a) Sara     b) Marija    c) Elizabeta    č) Estera)
2. Jezus nam je razodel čudovito resnico o Bogu, da je Bog ……………………………………………….. .

KRALJESTVO NA ZEMLJI
1. Cerkev je tako človeška kot ………………………………………………… .
(v pomoč: a) angelska    b) večna    c) zemeljska    č) Božja)
2. ……………………………………………. So moški in ženske, v katerih je Cerkev prepoznala herojske kreposti. Oni so priče, posredniki in zgledi vere.

Za naslednje srečanje pripravi eno ali več vprašanj!

SKRIVNOSTI ROŽNEGA VENCA

Veseli del:

• … Jezus, ki si ga Devica od Svetega Duha spočela
  • … Jezus, ki si ga Devica v obiskovanju Elizabete nosila
  • … Jezus, ki si ga Devica rodila
  • … Jezus, ki si ga Devica v templju darovala
  • … Jezus, ki si ga Devica v templju našla

Svetli del:

• … Jezus, ki je bil krščen v Jordanu
  • … Jezus, ki je v Kani naredil prvi čudež
  • … Jezus, ki je oznanjal Božje kraljestvo
  • … Jezus, ki je na gori razodel svoje veličastvo