priporočila

Navodila slovenskih škofov v slovenskih cerkvah v času krepitve epidemije COVID-19 (stanje: 21. julij 2020):https://kp.rkc.si/objava/navodila-slovenskih-skofov-v-slovenskih-cerkvah-v-casu-krepitve-epidemije-covid-19-stanje-21-julij-2020

KORONA VIRUS – nova navodila za nedeljske in praznične maše

Spoštovani verniki, prosimo vas, da v skladu z uredbo vlade, z dne 8. julija 2020, na listku oddate svojo telefonsko številko (brez imena in naslova), ki jo bomo hranili 30 dni ter jo v primeru epidemije oddali pristojnim državnim ustanovam, da vas kontaktirajo.

Navodila za prejemanje obhajila:
-če ste notranje pripravljeni vas vabimo k obhajilu,
-pristopate v eni vrsti in med seboj ohranite razdaljo 1,5m,
-preden pridete na vrsto si snamete masko,
-obhajilo lahko prejmete samo na roke z vsem spoštovanjem in vero; roke prekrižate, tako, da je desna dlan spodaj, leva, srčna pa zgoraj,
-stopite korak v stran in hostijo zaužijete takoj,
-nato si spet nadenete masko in se vrnete na svoje mesto,

datum: ____________________________

telefonska številka: ___________________

Župnik bo po sveti maši listke s telefonskimi številkami zalepil v posebno mapo oz. kuverto z označenim dnem, datumom in uro svete maše ter jo hranil 30 dni. Po tem obdobju bo kuverto z listki uničil. V primeru, da je bila pri sveti maši navzoča oseba okužena s koronavirusom, bo župnik na zahtevo pristojne državne ustanove (inšpektorat, policija, NIJZ) posredoval telefonske številke udeležencev pri določeni sveti maši. Župnik bo o posredovanju podatkov obvestil SŠK (info@rkc.si).